audiofil najwyższa jakość dzwięku audio

Kim jest Audiofil?

O tym kim jest Meloman mogliście przeczytać w poprzednim poście. W skrócie – Meloman, to osoba, która skupia się na muzyce, melodii, śpiewie, posiada swoje ulubione utwory muzyczne, których może słuchać godzinami. Melomana często nazywa się również Audiofanem.

Kim zatem jest Audiofil? Jeśli rozbijemy słowo “audiofil” na czynniki pierwsze, to otrzymujemy następującą podpowiedź: z łac. “audio” – słyszę, natomiast z gr. “philos” – kochający. Zatem zgodnie z definicją jaką znajdziemy w wikipedii: Audiofil – wykazuje ogromne zainteresowanie jakością odtwarzanego dźwięku i co za tym idzie – jest gotów zaopatrzyć się w najwyższej klasy sprzęt, umożliwiający owy dźwięk uzyskać w najwyższej jakości.

Z kolei słownik języka polskiego wskazuje, że Audiofil jest skłonny do kolekcjonowania sprzętu pozwalającego uzyskać wysoką jakość odtwarzanego dźwięku.

Obie definicje skłaniają się do tego samego – najwyższa jakość dźwięku oraz najwyższa jakość sprzętu audio.

A kim jest Audiofil powszechnie? Zdania dotyczące Audiofii są podzielone. Ciągle pokutuje przeświadczenie, że sprzęt pozwalający uzyskać najwyższą jakość dźwięku, jest po prostu drogi. Audiofil zatem kojarzony jest ze szpanerem, który nie ma na co wydawać kasy. Dosłownie z takimi określeniami można się spotkać w sieci.

Nie mniej, jest całkiem pokaźne grono Audiofili z prawdziwego zdarzenia, czyli takich, którzy posiadają wyjątkowo dobry słuch, często są muzykami z zamiłowania. I chociaż faktycznie posiadają sprzęt nienależący do najtańszych, ale nie dlatego, że jest drogi, lecz dlatego, że tylko wzmacniacz o odpowiednich parametrach, pozwala na uzyskanie właściwej jakości dźwięku. Mało tego, jego aparat słuchowy jest na tyle wrażliwy, że od razu jest w stanie wychwycić jakąkolwiek zmianę w jego zestawie odtwarzającym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *