meloman miłośnik słuchania muzyki

Meloman – kocha muzykę, czy dźwięk?

Kochasz muzykę? Lubisz wysoką jakość dźwięku? A może jedno i drugie? co jest dla Ciebie ważniejsze: utwór grany przez ulubioną kapelę, czy idealnie odtworzony dźwięk wraz z dzwoneczkami w tle, na które i tak nikt nie zwraca uwagi oprócz Ciebie?

Czy sprzęt na którym odtwarzasz muzykę ma dla Ciebie znaczenie? Czy liczy się dla Ciebie bardziej ulubiony kawałek, czy raczej sprzęt, na którym każdy kawałek będzie dla Ciebie wyjątkowym?

Kiedy organizujesz imprezę w domu lub w ogrodzie to czy podśpiewujesz wraz ze znajomymi wasze ulubione utwory, czy raczej wolisz słuchać w skupieniu utworu muzycznego? No właśnie… a czy miejsce w którym organizujesz imprezę ma dla Ciebie znaczenie? Czy według Ciebie słuchanie muzyki w ogrodzie “mija się z celem”?

Jeśli uwielbiasz słuchać muzykę, skupiasz się na utworach muzycznych, ulubionych piosenkach, serwujesz sobie sesję “kawałków” ulubionego wykonawcy; często podśpiewujesz i potrafisz w kółko słuchać tego samego utworu; nie bardzo wiesz co to amplituner, wzmacniacz czy inne odtwarzacze strumieniowe… to pewnie jesteś Melomanem.

Meloman nazywany także Audiofanem, to inaczej miłośnik muzyki. Często posiada pokaźną kolekcję płyt i w ogóle dużo słucha – wręcz otacza się muzyką. Gatunek muzyczny wybiera w zależności od nastroju. Kiedy jest wesoły, sięgnie po rockowe kawałki, a kiedy oddaje się nostalgii – zanurzy się w adekwatnych do nastroju utworach. Konkretny rodzaj muzyki potrafi też wpłynąć na jego nastrój. W każdym razie skupia się na muzyce, uwielbia słuchać utworów muzycznych – wydaje więc pieniądze na płyty, a nie jak Auduofil – na sprzęt służący do odtwarzania dźwięku. Choć są i tacy, którzy łączą jedno z drugim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *