Praca w Europie

Ogrodnik – oferty pracy w Europie.

Jak wygląda sytuacja pracy w Europie jeśli jesteś Ogrodnikiem? W których krajach Europy możesz liczyć na zatrudnienie? Gdzie są najlepsze warunki pracy? Jakie korzyści wiążą się z zatrudnieniem za granicą?

Jeśli chodzi o lokalizację – na portalach można znaleźć dużo ofert pracy w Niemczech, Belgii, Holandii Danii, czy we Francji. Wiele ofert pracy jest dostępnych bezpośrednio od pracodawców lub od Agencji Doradztwa Personalnego.

Praca ogrodnika zawierać może dość wąski lub szeroki zakres obowiązków, np. zakładanie ogrodów, pielęgnacja zieleni, koszenie trawy i dbanie o utrzymanie trawnika w dobrym stanie, przycinanie żywopłotów, pielenie chwastów, przesadzanie roślin, obsługa maszyn i przyrządów ogrodniczych wraz z ich konserwacją

Pracodawcy przeważnie oczekują od Ogrodników doświadczenia zawodowego, często poświadczonego referencjami z poprzednich miejsc pracy. Rzadziej można spotkać się z sytuacją, że pracodawca wymaga od nas wykształcenia ogrodniczego. Pracodawców interesują głównie nasze umiejętności, zdolności oraz doświadczenie i wiedza jakimi możemy się pochwalić. Istotne okazują się również umiejętności związane z obsługą poszczególnych maszyn i przyrządów ogrodniczych.

Znajomość języka kraju w którym chcesz podjąć zatrudnienie, również będzie istotne – ale w przypadku stanowisk wiążących się także z projektowaniem ogrodów. Jeśli chodzi o stanowiska związane głównie z wykonywaniem czynności ogrodniczych, bez udziału w kwestiach projektowania przestrzeni ogrodniczych – wystarczy komunikatywna znajomość języka, lub dosłownie podstawy językowe.

Jak się okazuje, w krajach europejskich mogą znaleźć zatrudnienie również osoby bez doświadczenia. Sporo ofert pracy wskazuje na prace pomocnicze, takie jak: prace przy sadzonkach roślin, ścinanie liści, pielęgnacja roślin, grabienie liści, dbanie o porządek i schludność ogrodu,  Przeważnie pracodawca oferuje przyuczenie do wykonywanych czynności. Często można liczyć na zwrot kosztów przyjazdu, zorganizowane zakwaterowanie i ubezpieczenia, premie i dodatkowe bonusy oraz stała opiekę koordynatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *